Veli Görüşleri

Değerli okul yöneticilerimiz,

Özellikle belirtmek isterim ki, okulunuzla tanışana dek biz çocuklarımıza eğitim aldırmamışız. Her iki evladım da ilk günden itibaren okul değiştirerek gelmelerine rağmen hiç yabancılık yaşamadılar. Diğer okullarından çok daha disiplinli ve yoğun olmasına rağmen zevkle okula gidip geldiler.

Bu da sizlerin öğretmenlerinizin eğitimde istenirse disiplini zevkli hale getirmenizden kaynaklı.

Sosyal hayatlarına katkılarınızdan dolayı, rahat gibi görünüp aslında çok disiplinli bir kurum olmanızdan dolayı sizlere teşekkür ederim. Keşke daha önce tanışsaydık kurumunuzla diye tamamlamak isterim. Selamlar, saygılar. 

Denge Anadolu Lisesi;

İlk görüşmemizde yönetici kadrosunun kadın olması beni çok umutlandırdı. Beni anlayabileceklerini hissettim. Öyle de oldu. Görüşmenin sonunda tamam burası yıllardır aradığım yer dedim. Daha sonra kızım sizinle tanıştı. O da sizinle ilk görüşmesi sonrası olumlu düşüncelerle yanıma geldi. “Ben burada olmalıyım.“ dedi.  Daha sonra bu düşünceler sevgiye dönüştü. Kızım okula koşarak gider oldu. Çok güzel arkadaşlıklar edindi.

Biz Denge Anadolu Lisesi ile bu sene birinci dönemin sonuna doğru tanıştık. İyi ki de tanışmışız. 6 aydır Dengeliyiz. Okulun, öğretmenlerin ve öğrencilerin samimiyetinden, eğitim ve öğretiminin farklılığından ve özveri ile çalışan yönetim kadrosu ve öğretmenlerinden çok memnunuz.  

İyi ki varsın Denge Anadolu Lisesi.

Değerli Denge Anadolu Lisesi Ailesi,

2019-2020 eğitim ve öğretim yılının tamamlanmasıyla Denge Anadolu Lisesi Ailesiyle tanışmamızın üzerinden bir yıl geçmiş olacak.

Ankara Bilim ve Sanat Merkezi’nde ve Ankara’nın en başarılı fen liselerinin birinde okumakta olan oğlumun hedeflerine ulaşmasına katkı sağlamak adına okul arayışı içine girdik ve kurumunuzu öneren dostlarımız sayesinde sizlerle tanışma fırsatı bulduk.

Eğitim kurumunuz hakkındaki tüm güzel yorumlara rağmen nitelikli bir eğitim hizmeti alıp alamayacağımız konusunda çok büyük tereddütler yaşadık.

Ancak çocuğumun Denge Ailesi ile kolayca kaynaşması, idare ve öğretmen kadrosunun yetkinliğinden duyduğumuz memnuniyet tereddütlerimizi fazlasıyla giderdi.

Oğluma, sorumluluk bilinci ve yetersiz gördüğüm akademik çalışma becerisinin eğitim kurumunuzda büyük ölçüde kazandırıldığını düşünüyorum.

Denge Anadolu Lisesi’nde; sadece çocuğuma değil tüm öğrencilere akademik beceri kazandırılabilmesinin yanı sıra onları öz güven ve sorumluluk bilinci yüksek, sağlıklı ve mutlu bireyler olarak hayata hazırlayacak ortam ve imkânın fazlasıyla var olduğunu düşünüyorum.

Sunulan kaliteli eğitim için Denge Anadolu Lisesi Ailesine teşekkür ediyorum.

Çok değerli Denge Anadolu Lisesi Yetkilileri, Öğretmenleri ve Çalışanları,

Böyle bir kurumun var olmasını sağladığınız için öncelikli olarak teşekkür etmek istiyorum.

Bizim öğrencimiz görme engeli olan, az gören bir öğrenci. Kendisini gönderebileceğimiz güvenilir, huzurlu, sevgi dolu ve dengeli insanların olduğu bir lise arayışımız vardı. Okulunuza başvuru için geldiğimiz ilk gün bize verdiğiniz pozitif enerji ile bu arayışımızı tam olarak karşıladınız.

Kızımızın böyle işini bilen, değerler eğitimine önem veren bir kurumda eğitim alıyor olması aile olarak bizi çok mutlu ediyor. Okula istekli gitmesi, mutlu olması ve iyi ki bu lisedeyim demesi kararımızın ne kadar yerinde olduğunu da gösteriyor bize. İnşallah edineceği güzel kazanımlar ve akademik seviye ile bu okuldan mezun olduğunu görmek bizim en büyük temennimiz.

Ayrıca okulunuzun sanata verdiği destek ve müzik alanında yaptıkları güzel çalışmaları da belirtmeden geçemeyeceğim.

Liseye hazırlanan çocuğu olan arkadaşlarıma da gönül rahatlığıyla DENGE ANADOLU LİSESİ’ni tavsiye ediyorum.

İyi ki varsınız ve var olmaya da devam etmeniz temennisiyle sonsuz teşekkürler.

Sayın Denge Anadolu Lisesi Yöneticileri ve Değerli Öğretmenleri,

“Eğitimin işlevi, derin ve eleştirel düşünmeyi öğretmektir. Zeka artı karakter; işte gerçek eğitimin amacı budur.” der Martin Luther King. Geleceğimiz, yarınlarımız, umutlarımız; kendini bilen, sorumluluk sahibi, çevresine ve tüm canlılara duyarlı, entelektüel bireyler olarak yetiştiren siz öğretmen, yönetici ve özverili tüm çalışanlarınıza eşim ve kızım adına en derin teşekkürlerimi sunmak istiyorum.

Ham bir tohum olarak ellerinize verdiğimiz göz bebeğimizin her gün renklendiğini, çeşitlendiğini görmekten duyduğumuz gurur ve mutluluğu da sizlerle paylaşmak istiyoruz. “BİR OKULDAN DAHA FAZLASI” ne olabilir ki ? Sorusunun gerçek yanıtı olan tüm çalışanlarınıza bu en kutsal yolculukta sonsuz başarılar dileriz.

En içten sevgi ve sayılarımızla,

Sevgili Denge Anadolu Lisesi Yetkilileri ve değerli Öğretmenleri,

Denge Anadolu Lisesine 9.Sınıfa giden oğlumu kayıt yaptırdığım ve sizlerle tanıştığım için mutluyum. Tanışmaya gittiğim gün aldığım pozitif enerji ile hemen kararımı verdim, ve kararımın ne kadar isabetli olduğunu belirtmek istiyorum.

Oğlum eğitimin başladığı günden bu güne kadar okula gitme heyecanını hiç kaybetmedi. Yüzündeki mutluluk ifadesi okulunu ve öğretmenlerini çok seviyor olmasından. Çocukların başarılı olmaları için tüm fedakarlıkları yapan yönetici ve öğretmenlerimizi can-ı gönülden tebrik ediyorum.

Çevremdeki arkadaşlarıma tavsiye ediyorum. Buradan herkese seslenmek istiyorum. Liseye gidecek olan çocuklarınız için okul arayarak vakit kaybetmeden göndereceğiniz tek okul DENGE ANADOLU LİSESİ.

Sevgi ve Saygılarımla,

Sayın Denge Anadolu Lisesi Yetkilileri ve Değerli Öğretmenleri,

Ben öncelikle yıllardır emek veren tüm öğretmenlerinizin emekleri ve özverileri için buradan çok teşekkür etmek istiyorum. 

Tatil planlarımızı rahatça yapabilmemizi de sağlayan akademik takvim duyurunuz için de ayrıca teşekkürler. Görünen o ki, ders kampları ile, yoğun tekrarlarla, haftada 6-7 adet günlük sınavlarla, tabir-i caizse “tam gaz yola devam” ediyoruz.Şimdiye değin başarıları ,üniversiteye giren gurur listelerinizle tastiklenip onaylanmış değerli öğretmen kadronuzun tamamı ile 2019-2020 öğretim yılında da hizmet veriyor olmanızı, 9.sınıftan 10.sınıfa geçecek olan kızım için de büyük bir şans olarak görüyorum. Bunu sağlamak adına göstermiş olduğunuz maddi manevi özveriler için ayrıca teşekkür ederim.

Denge Anadolu Lisesine kızımı adeta “emanet ederken” ne kadar doğru bir karar verdiğimi bir kez daha anladığımı da belirtmeden geçemeyeceğim. Okulun, çocuklarımızın  hem akademik hem de psikolojik gelişimleri için ne kadar duyarlı olduklarını duymak, yeni projeleri için sabırsızlandıklarını görmek hem kızım ve diğer sevgili öğrenciler adına heyecanımı ve motivasyonumu çok arttırdı.

Son olarak, ekibinize önümüzdeki sene için katmış olduğunuz Psikiyatr Dr. Semih Dikkatli’nin nasıl iyi bir psikiyatrist olduğunu zaten önceden duymuşken, bundan böyle bizim çocuklarımıza  destek olacağını duymak beni ayrıca çok mutlu etti.Çocuklarımızın sadece akademik başarılarını değil, ruhsal gelişimlerini ve mutluluklarını esas alan bu girişiminiz ve uygulamanız için ayrıca çok teşekkür ediyorum. 

Sonsuz Sevgi ve Saygılarımla,

Sevgili Denge Anadolu Lisesi Ailesi,

Kızım, güzel bir TYT-AYT sınavı geçirdi. Girdiği uluslararası sınavda iyi bir derece alarak Alman Üniversitelerine kabul hakkı elde etti. Okulunuzda 4 yıl boyunca disiplinli çalışmayı, araştırma yapmayı, düzenli olarak kitap okumayı, okuduğunu raporlamayı, durup öğrendiklerini gözden geçirmeyi ve öğrendiklerini ölçmeyi öğrendi. Ölçüm sonunda gördüğü eksikleri öğretmenleri ile birlikte birebir çalışıp tamamlayarak öğrenme sürecinin ve başarının tadını aldı. Türkçe dil bilgisi ve yabancı dil konusunda ulaştığı seviye ayrıca çok değerli ve önemli. Katıldığı projeler sayesinde sadece sınavlara değil hayata hazırlandı. Bütün bunların sonucunda millî manevi değerlere ve uluslararası standartlara sahip mutlu, başarılı ve kendine güvenen bir öğrenci olarak mezun oldu.

Şimdi; öğrencilerini seven, öğretmeye tutkulu, gerçekten donanımlı ve çok değerli öğretmenlerimize ayrıca yapıcı ve dengeli yönetim anlayışı nedeniyle yöneticilere ve emeği geçen bütün “Denge Anadolu Lisesi Ailesi“ üyelerine tek tek teşekkür etmek istiyorum.

Sevgi ve saygılarımla…

Özel Denge Anadolu Lisesine Teşekkürler..

Öncelikle okulun cazibesiyle kişiyi ayrıcalıklı hissettirdiğini belirtmek istiyorum. Her şeyden önce kendini eğitime ve başarıya adamış çok güçlü bir kadrosu var. Bir tarafı yeşillikler içinde adeta şehrin oksijen deposu Seymenler Parkı, diğer tarafı Tunalı Hilmi Caddesi, Gaziosmanpaşa. Ulaşım derdi hiç yok. Fiziksel görünümüyle, eğitim kadrosuyla, geçmiş başarı referanslarıyla, kurulu, oturmuş eğitim sistemleriyle, sosyal imkanlarıyla gerçekten cazibe merkezi Özel Denge Anadolu Lisesi.

Kızım Begüm İnci bu sene lise ikinci sınıfa geçti. Yüzündeki neşeli ve özgüvenli ifadesi bulunduğu ortamda çok mutlu olduğunun ve sevildiğinin en güzel göstergesi. 

Başta okulun ortakları, gelecekte eğitim alanında ülkemize çok büyük hizmetleri olacağına yürekten inandığım, Gazi Bey ve Hümeyra Hanım olmak üzere; okulun yönetim kadrosuna, bütün öğretmenlerine ve çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygılarımla…

Adı gibi dengeli olan yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencileri ile hizmet veren okula oğlum ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum.

Çok özel okul araştırdım. Denge Anadolu Lisesi oğlumun eğitim hayatındaki üçüncü özel okul. Aradığım her şeyi Denge Anadolu Lisesinde buldum. Her şeyden önemlisi çok güvenilir bir kurum. Canla başla çalışan bir kadro var. Ticari işletme zihniyetinden ziyade topluma birey kazandırmak amaçlanıyor. Çocukların gönlündeki mesleğe ulaşmaları için yön veren bir eğitim “evi.” Tek pişmanlığımız oğlumu daha erken getirmememiz. Keşke tüm eğitimini burada tamamlasaydı. ‘Çocuğumu nereye göndereyim?’ diye düşünmeye gerek olmadan bir veli olarak tavsiyem; tek ve doğru adres; DENGE ANADOLU LİSESİ

Saygılarımla…

Sevgili Denge Anadolu Lisesi öğretmenleri, idarecileri ve tüm özverili çalışanları;

Benim çocuklarımı kendi çocuklarınız gibi görüp bu şekilde sevip saydığınız ve  sahiplendiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerinizi akademik olarak donanımlı yetiştirdiğiniz gibi, hayatta sorumluluk sahibi, vicdanlı ve özgüvenli olmalarını da sağlıyorsunuz. Liseden mezun olduklarında ileri görüşlü ve çalışkan bireyler olarak üniversite hayatlarına devam ediyorlar.

Büyük kızım okulunuzda geçirdiği zamanın ve emeğin karşılığını alarak hedeflediği üniversiteyi kazandı. Küçük kızım da okulunuzda lise hayatına devam ediyor ve onu böyle bir okulun parçası olarak hedeflerine emin adımlarla ilerlediğini görmek bir anne olarak beni çok mutlu ediyor. Sizlere güvenim, inancım ve minnetim sonsuz.

Her şey için teşekkürler, sevgilerimle…

Kapıdan girdiğiniz andan itibaren dostluk, destek, güzellik ve yoğun çalışma ile karşılaşıyorsunuz. Harika bir etüd salonu var. Öğrenciler etüd saatlerinde yan tarafta bulunan öğretmenlerden yardım alabiliyorlar. Öğretmenler öğrencinin eksik olduğu konularda özel olarak çalıştırıyorlar. Sayelerinde kızım yabancı bir okuldan gelmesne rağmen Türk edebiyatı okudu, sevdi. Herşeyden önce güzel dostluklar edindi. Öğrenciler arasında pozitif bir hava var. Bahçede voleybol oynamak en sevdikleri etkinlik. Bir de harika okul büfesi, en üst katta. Coğrafya Hocası, akıl atölyeleri, birlikte izledikleri filmler, İngilizce Hocası, Fizik Hocası inanılmaz bir ilgi ile öğrencilere ders veriyor. Hümeyra Hanım öğrencileri tek tek desteklemek konusunda elinden geleni yapıyor. Söylenen eksiği önemsiyor. Elimizden geleni yapıyoruz ama bizim de eksiğimiz olabilir lütfen bildirin diyor. Aslında böyle bir okulun olabileceğini bile düşünmezdim. Her öğrencinin ailenin önceliği farklı. Okul seçerken bir bak demişlerdi aynısını tavsiye ederim.