Kariyer Planlama

Okulumuzda çok yönlü ve yüksek standartlı akademik eğitimin yanısıra öğrencinin girişimcilik yönünü geliştirmek, iş yaşamına uyumunu ve kendi ayakları üzerinde durmasını sağlamak amacıyla titizlikle seçilen kurumsal çözüm ortaklarımızla staj imkanı yaratılmaktadır. Böylelikle meslek yaşamlarında ihtiyaç duyacakları iletişim, problem çözme gibi becerilerin gelişimine erken evrede katkı sağlanarak iş hayatlarına yaşıtlarından önde başlamaları hedeflenmektedir.

Rehberlik çalışmalarımızın önemli bir kısmını oluşturan ‘’Mesleki Rehberlik Çalışmaları’’ nda meslekler hakkında bilgilerin öğrencilere verilmesi oldukça kapsamlı tekniklerin kullanılmasını gerektiren sürekli bir iştir. Çünkü birey kendini ne kadar iyi tanırsa tanısın,  meslekler hakkında doğru ve yeterli bir bilgiye sahip değilse uygun bir meslek seçimi yapamaz. Bu zorlu süreçte öğrencilerimizin yanında olmak, gerekli bilgi aktarımını sağlamak, çeşitli meslek gruplarından bireylerle öğrencilerimizi buluşturmak ve bu zor karar ile ilgili katkı sağlamak ve ‘’Üniversite tercihi ‘’çalışmalarını yapmak temel rehberlik görevlerimizdendir.

Eğitimlerine yurt dışında devam etmek isteyen öğrencilerimize, üniversitelerle ilgili bilgi alma, karar verme ve başvurularını gönderme sürecinde de yardımcı olmaktayız.  Bu süreçte alınması gereken dersler, başvurulacak sınavlar ile ilgili yurt dışı üniversite temsilcileri ile öğrencilerimizi buluşturmakta,  seminerler düzenlemekteyiz.