Denge Etüt

Okulumuzda, uygulanan ders programlarının hemen sonrasında o derslerle ilgili etüt ve soru çözümü yapılır. Öğretmenlerimiz eşliğinde yapılan bu çalışma ile öğrencilerimiz sorularına anında cevap alma imkanı bulur.

-Tekrarlar ile pekiştirilen konu sonlarında gerek duyulur ise ufak bir sınav uygulaması yapılarak öğrenci notlandırılır. Geçerli not alamayan öğrenci ile konu anlaşılıncaya kadar çalışmaya bire bir devam edilir.

-Konu eksiği kalmayan öğrenci bir sonraki derse devam eder.

-Bu sistemde peş peşe ders/etüt/soru çözümü/sınav/özel ders uygulaması ile anlatılan konuların tamamen öğrenildiği teyit edilebilmekte ,anlatılan konular tam anlamıyla pekişmektedir.

Bu nedenle okulumuzda eğitim gören öğrencilerimiz okul dışında kurs ya da özel derse ihtiyaç duymazlar.Sistemimiz, başarısızlığı ve kurum dışı arayışı ( özel ders-dershane ) yaratan sebepleri ortadan kaldırdığından, öğrencilerimiz kurum dışı özel ders alamazlar.

Üniversite sınavına hazırlık kapsamında her yıl 15 Nisan itibariyle Sınava Hazırlık Kamp dönemi başlamaktadır. Kamp döneminde her sabah YKS denemesi, konu eksikliklerine yönelik tekrar dersleri ve soru çözümleri yapılmaktadır. Yoğunlaştırılmış akşam etütleri sınav tarihine kadar branş öğretmenleri eşliğinde devam etmektedir.